2017 m. balandžio 1 d., šeštadienis

Svyrantis gluosnis

Svyrantis gluosnis Lietuvoje gluosniai – gausiausia sumedėjusių augalų gentis. Kaip ir daugelis Salix genties augalų, baltasis gluosnis mėgsta drėgnesnes vietas, todėl. Svyrantis gluosnis :) (foto) labai grazus ;).

Svyrantis gluosnis
Gluosnis (lot. Salix) – gluosninių (Salicaceae) šeimos augalų gentis. Lietuviškai šios genties augalai vadinami gluosniais ir karklais, o Salix caprea – blinde.


Forma: Laja plačiai kiaušiniška, netaisyklinga, svyruoklinė, šakos krinta vertikaliai ant žemės.

Svyrantis gluosnis
Salix Boydii Gluosnis Boydii - žemaūgis iki 0,5 m aukščio krūmelis, lapeliai. Salix integra - Sveikalapis gluosnis "Hakuro-nishiki". Botanikas, pavadinęs šį augalą sveikalapiu, buvo tikras cinikas. Tai visiškai identiškas gluosnis tam kurį ir aš ten įkėliau. Mindaugai, jis bus irgi svyrantis, tačiau skiepijant pasiekiamas geresnis ir greitesnis. Gluosnis (Salix L.) Gluosninių (Salicaceae) šeimos dvinamiai medžiai arba krūmai. Jaunos šakos plonos, lanksčios, svyrančios.


Transformacija iš pūkuoto kamuoliuko į „kirmėliuką“ ar kažką panašaus, argi tai nežavu? Vienų žiedynai svyrantys, kitų lyg žvakelės.

Svyrantis gluosnis
Kuo puikiausiai tiks grupėmis pasodinti krūmai, keli medžiai. Prie tvenkinio ar upelio dailiai atrodo svyrantis gluosnis, paprastasis šermukšnis. Gluosnių šakelės – vienos geriausių vandens ieškotojų. Jos padėdavo sustiprinti intuiciją, sapnus, reginius. Ypač saldūs ir dekoratyvūs svyrantys raudoni pomidoriukai jau atkeliavo į prekybos aikštelę. Kaip ir kasmet moteris įsigijo svyrančių pelargonijų sodinukų.


Gražiai atrodo svyrantis gluosnis, forsitijos, jazminai“, – vardijo Liaušių kaimo. Pievoje auga mažaūgis svyrantis gluosnis, vyšnaitės, slyvos, tujos ir kiti dekoratyviniai augalai, kuriuos formuoja. Prieš skleidžiantis lapams ir žydint "katinėliams". Photographic prints that inspire with the NEW Epson.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.