Eilerasciai salomeja neris Nėries ketvirtasis eilėraščių rinkinys „Diemedžiu žydėsiu“ pirmąjį kartą buvo išleistas 1938 m. Sakalo“ leidyklos, atspaustas „Spindulio“ spaustuvėje Kaune. Eilėraščių rinkinį Prie didelio kelio S.
Gyvenimas pamatuojamas ir mirtim, atsiranda išėjimo motyvas, kupinas gėlos ir skaudaus šviesumo. Ar jis pats išėjo į laukus, Ar jį vėjas išnešė — kas žino. Pavasaris jau kelia tostą – Svaiginančias žiedų taures. Daug naujų skambių vardų – Versiu knygą neskaitytą. Salomėja Nėris Vėjas Vėjas, oi, vėjas! Plaukus paleido ir apkabino, Ir išbučiavo veidą, krūtinę.Rudens aguoną - Lapą geltoną Į mano plaukus. Nors iš pažiūros jos eilėraščiai atrodo paprasti, tačiau eiliavime yra daug išradingumo, vietomis siekiančio virtuozinių laimėjimų. Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 1994. Būti tėviškės arimų slieku, Mėlyna rugiagėle rugiuos. Tais pačiais metais buvo išspausdinti revoliucinių motyvų turintys eilėraščiai. Jos eilėraščiai buvo verčiami į rusų kalbą.
Skaitykite kūrinį "Prie didelio kelio" naršyklėje arba atsisiųskite kūrinį PDF, EPUB ar MOBI formatu. Nėries eilėraščiai: "Tu - karo vaikas", "Kareivio motina", "Dainuo, širdie, gyvenimą. Ir čia pat yra tie baisūs eilėraščiai apie nepakastų kūnų Vėlines, apie. Nėries kūryba - tai savotiškas lyrizmo simbolis lietuvių literatūroje. Nemune ledai išplauks, Obelys pabals. Parymok, manęs palauk Prie baltos obels. Parugėm gelsvom basa Vasara prabėgs.
Salomeja neris eilerastis namo analize. Apšerkšniję mūsų žiemos, Balta, balta - kur dairais. Bet eilėraštyje – tai ne abstrakti metafora, o pulsuojanti akimirka tarp amžinybės ir nebūties, laikinumo džiugesys, susipynęs su ateities negandų nuojauta. Gyvenimas, kaip vertybė, išryškėja ir eilėraštyje „Gyvenimo giesmė“.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą
Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.