Juru druskingumas Kartais jūros terminas vartojamas kaip vandenyno sinonimas („už jūrų marių“). Jūros vandenyje ištirpusių druskų koncentracija vadinama druskingumu. Vidutinis jūros vandens druskingumas svyruoja tarp 33 ir 37 druskų dalių tūkstančiui.
Kuo išsiskiria jūrų ir vandenynų vanduo? Druskingumas – rodiklis, apibūdinantis. Mineralinių medžiagų kiekis Negyvosios jūros vandenyje siekia 340-350 promilių, kai pavyzdžiui Viduržemio jūros druskingumas - apie 40. Raudonosios jūros formavimasis tebesitęsia, dar ir dabar ji plečiasi ir. JEI pavyktų iš jūros vandens išgauti visą druską ir tolygiai paskleisti ją sausumoje.Toks vanduo gerti, maistui ruošti netinkamas. Visos šios druskingos dulkės vėliau nusėda ir prasiskverbia į dirvožemį. Padidėjo ir Aralo jūros druskingumas. Kodėl skiriasi vandens druskingumas? Vanduo itin druskingas ten, kur labai karšta ir mažai. Vandenynų ir jūrų druskingumas labai nevienodas.
Pasauliniame vandenyne vandens druskingumas svyruoja nuo 32 iki 38 promilių, kitose jūrose, kur garavimas intensyvesnis, pvz. Jos vanduo turi labai didelį druskingumą ir unikalią cheminę sudėtį.
Negyvoji jūra — turtingiausias mineralų ir mikroelementų. Jūrinis turizmas – tai jūrų panaudojimas rekreacijai. Baltijos jūros vanduo tik apysūris ir jo druskingumas mažesnis negu daugelio panašių jūrų. Rekreacijos atžvilgiu, druskingas vanduo turi privalumą kaip ilgiau neužšąlantis, todėl.Bet dabar žinoma, kad didžiausia druskos koncentracija yra Kaspijos jūroje.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą
Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.