Patarles apie gimtine Lietuvių liaudies patarlės apie tėvynę. Dažniausi žodžiai patarlėse, Neseniai skaitytos patarlės. Yra nusikaltimų, kurie neišperkami, – tai tėvynės išdavimas.
Viešuma ir visuotinė teisė – kilni ir išmintinga teisė. Galima atvesti kupranugarį prie vandens, bet negalima priversti jo gerti. Boba iš vežimo – 5 balų žemės drebėjimas. Blogas tas policininkas, kuris prie stulpo neprikibs.PARSKRIDAI — PRAGYDAI Paukštelių balsų pamėgdžiojimai. Smėlėti takeliai, Pušelė žalia, Gimtieji žodeliai, Tėveliai šalia. Mamytės lopšinė Užmiegant tyli Tai mano gimtinė Brangiausia. Neeikvok laiko žmogui, kuris netrokšta praleisti jo su tavimi. Verčiau malonūs žodžiai ir atleidimas nei išmalda, slepiant skriaudą. Savitą ir labai įdomią lietuvių kalbos dalį sudaro patarlės ir priežodžiai.
Visi dalyvavę susiskirstė į tris komandas , kurios pasivadinę paukščių vardais tarpusavyje rungėsi dainų, patarlių, mįslių, pamėgdžiojimų. Patarlės ir priežodžiai“ (3 t., 1934–1937 m.) ir kt. Sakė patarles apie gimtojo krašto meilę.
Rusijos žmonės šimtmečius įkūnijo tėvynę meilės darbų, įskaitant žodžiu. Kiškiai taip visuomet daro: gimė kiškutis, motina vieną kartą pamaitino jį ir pabėgo. Zanavykuose gimė ir augo šiandieninės lietuvių kalbos tėvas Jonas Jablonskis.Kiti vaikai, pedagogai, svečiai gali judesiais vaizduoti kiekvieną patarlę. Pasipuošę tautiniais rūbais bei smagiai nusiteikę vaikai šoko, dainavo, žaidė, prisiminė liaudies posakius, patarles apie gimtinę, o gražiausius eilėraščių. Gimtinė, gimtasis miestas Priekulė, žymūs žmonės, žymios vietos, susipažįsta su miesto vėliava. Pakėvio dvaras buvo jo gimtinė, tačiau anaiptol ne tėvonija. Przysłowia ludu litewskiego (1840) įdėtame priežodyje „Geriaus. Pluša kiškiai”, klausėsi mįslių, patarlių, pasakojimų.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą
Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.