Stiebiniai sukulentai Pasak sukulentų gerbėjų, pakanka namo parsinešti bent vieną šį mielą. Stiebiniai sukulentai savo stiebą naudoja kaip vandens kaupyklas. Sukulentų rinkinys ŠILROPĖS - Sempervivum 5.
Ne paslaptis ir tai, kad augintojų sukulentai vertinami ir dėl to, jog. Kartą palaistyti, jie gali išgyventi kelias savaites ar net mėnesius. Pagal tai, kur kaupiamas vanduo, skiriami stiebiniai ir lapiniai sukulentai. Sugebėję išgyventi sudėtingomis sąlygomis, sukulentai turi sąvitą medžiagų.Paprastai skirstomi į lapinius (alijošius, agava, storalapis, avortija, kalankė, litopas), stiebinius (kaktusai, tukvis, stapelija) ir šakninius sukulentus (karpažolė). Stiebinės skiepytos daugiažiedės rožės, suformuotos kaip medeliai. Būtinos augimui sąlygos (žemės mišinio sudėtis, indai, apšvietimas, drėgmė, šiluma). Būdingi stiebiniai ir lapiniai sukulentai – augalai, turintys vandenį kaupian- čius organus. Kserofitų substratas nuo vieno laistymo iki kito turi išdžiūti. Kadangi jų rūšių yra daugybė, išsirinkti yra sunku: stiebiniai ir lapiniai sukulentai, šilumos ir vėsumos mėgėjai, žydintys fantastiškomis sietyno, apskritimo. Dilenijažiedžių tarpe gausu dvinamių augalų, lianų bei sukulentų.
Dėl formų įvairovės jas norėtųsi padalinti net į kelias skirtingas gentis. Parduodami įvairūs sukulentai ir sukulentų kompozicijos.
Parduodu stiebines rozes yra raudonu, geltonu , yra ir svyranciu zemyn. Skrotelės lapai plunksniškai suskaldyti, skiautėti arba lygiakraščiai, kotuo-ti, stiebiniai bekočiai, mažesni, lancetiški, apkabinę stiebą strėliškais. Kai kurioms dykumoms būdingi sukulentai: stiebiniai sukulentai – amerikiniai kaktusai, amerikinės karpažolės; lapiniai sukulentai – agavos, alavijai. Tai smulkūs besidriekiantys vienmečiai ir aukšti (iki 3 m) sumedėję sukulentai, yra net vandens ir pelkių augalų.Amerikos: sukulentai – 453 rūšys, 115 genčių, 20 šeimų. Ceropegia dichotoma – stiebinis su- kulentas – laikosi pajūrio. Vandenį kaupiantys sukulentų audiniai (hidrenchima) pasižymi labai lanksčiomis sienelėmis.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą
Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.