Medienos atsparumas gniuzdymui Vidutiniška medienos stiprumo riba - 50 Mpa. Gniuždant ir skeliant jis lygus 3 ÷ 5,tempiant – 8 ÷10. Fizinės medienos savybės tai spalva, kvapas, tekstūra, drėgnumas, laidumas drėgmei, šilumai.
Mediena yra atspari gniuždymui išilgai pluošto skaidulų. Konstrukcinė graduota mediena naudojama remiantis jai būdingu stiprumu. Gelsvojo viršūklio mediena yra kieta, atspari trinčiai, patvari ir ilgaamžė. Konstrukcijose medienos stiprumo savybės, be abejo, yra labai svarbus veiksnys. Momgaudytė, Daurija ; Kauno technologijos universitetas.Bendrieji medienos bandymų principai. Wd – skaičiuotinis skerspjūvio atsparumo momentas;. Priklausomai nuo stiprumo, mediena skirstoma į skirtingas stiprumo klases. Pavyzdžiui medienos atsparumas gniuždymui išilgai pluošto yra apie dešimt kartų. Be stiprumo klasės, ant kiekvieno gaminio pažymėta: medienos rūšis. Skaičiuotinis medienos stipris gniuždymui (glemžimui) skersai pluošto fc,90, d, fc,90, g, d didinamas koeficientu kc,90, kai mediena gniuždoma (glemžiama). ATSPARUMAS LENKIMUI IR TAMPROS MODULIO.
Pastaruoju metu didėja ir susidomėjimas miško bei medienos perdirbimo.
Granulių atsparumas gniuždymui yra viena iš svarbiausių mechaninių savybių. Pagrindinis beržo medienos trūkumas yra mažas atsparumas puvimui. Medienos stipris gniuždant išilgai pluošto – apie 50 MPa. Mechanines savybes sudaro: atsparumas tempimui, atsparumas gniuždymui. Mediena gali būti apvali ar pjauta, obliuota arba kitaip apdorota ir sutvirtinta (klijais). Atsparumas ir tamprumo modulis: – lenkiant;. STEICO produktai lengvai apdirbami, nedirgina odos ir atsparūs senėjimui – amžiams skirtos.Medines mase yra atspari gniuzdymui isilgai pluosto skaidulu. O gniuzdoma skersai skaidulu 5-10 kartu maziau atspari. Medžiagų pasirinkimas priklauso nuo jų atsparumo gniuždymui. Kuo šis rodiklis aukštesnis, tuo sienos galės atlaikyti didesnes apkrovas. Lietuvoje labiausiai paplitę „Fibo" 3 ir 5 MPa atsparumo gniuždymui. Tai bene jautriausi blokeliai gamybos technologijai, ypač medienos.
Skirtingos medžiagos, tokios kaip mediena, metalas ir plastikas turi skirtingas savybes.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą
Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.