Priešdėliai pavyzdžiai Lietuvių kalboje priešdėlių yra nedaug (skliausteliuos – priešdėlių variantai): at-. Tarmėse ir senesniuose raštuose pasitaiko veiksmažodžių dar ir su šiais priešdėliais: anč-. Kokių dar žinai veiksmažodžių priešdėlių?
Sugalvok ir pasakyk su jais pavyzdžių. Mokykla: Kauno Panemunės pradinė mokykla. Priešdėlis į- visada rašomas su nosine. Bet žodžius anksčiau, pėsčias, vabzdžiai, pavyzdžiai linkstama tarti taip.Abu pučiamieji priebalsiai ypač blogai ištariami priešdėlių iš-, už-. Sangrąžinė dalelytė si(is) gali eiti po galūnės arba stovėti tarp priešdėlio ir šaknies. Be to, veiksmažodžiai su priešdėliais, kurie turi leksines reikšmes, žymi ne. Kalbos kultūrai svarbiausia priešdėlių ir priesagų vediniai, nes juos sudarant ir vartojant klystama dažniausiai. DŽ2 pakeisti šių reikšmių iliustraciniai pavyzdžiai, iškelti straips- niais ataidëti. Susidūrę priešdėlio ir šaknies priebalsiai visada rašomi taip, kaip rodo žodžio. Dviejų priešdėlių atvejų pavyzdžiai. Asmenuotės; 5 Palatalizuotų priebalsių kaita.
Kaitos atvejai veiksmažodžio formose. Kad nebūtų klystame, jums reikia aiškiai atskirti žodžio, kurioje šis prefiksas naudojama. Hibridai (lot. hybrida – mišrūnas) – žodžiai, turintys iš kitų kalbų pasiskolintą darybos elementą: priešdėlį, priesagą, šaknį. Tarmių pavyzdžiai: Pageras žmogus, tik papiktas. Antrame skyriuje analizuojami pavyzdžiai iš senųjų raštų ir priešdėlio da- vartoji- 1. VADAS mas dabartinėje sakytinėje kalboje. Aiškinamasis, tikrinamasis diktantas.
Pavyzdžiai" yra gana paprasta, tačiau reikia prisiminti. Priešingu atveju, jūs galite padaryti rimta klaida svarbiame tekste. Savais žodžiais pasakykite kas yra priešdėlis, pateikite pavyzdžių. Prisiminsime sunkesnės rašybos priešdėlius į- (im-, in-) ir są- (sam-, san-).
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą
Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.