Ar genys ziemoja Didysis margasis genys (Dendrocopos major). Genys Vasarą genelis lesa įvairius vabzdžius. Rudenį ir žiemą pagrindinis jo maistas yra spygliuočių medžių sėklos, gilės, riešutai.
Nuo kitų margųjų genių skiriasi skruostų raštu, didelėmis baltomis dėmėmis pečių. Patas dažniausias ir gausiausias genys rajone ir visoje šalyje. Nusprendžiau parašyti, ieškodamas ornitologų pagalbos.Namas stove pamiškėje ir genys labai pamėgo jo.
Jie nelekia į tolimas tropines šalis, o žiemoja Kaspijos jūros pakrantėje ir kitur. Rudeninės migracijos metu Ventės rage ir Neringoje žieduotų genių buvo aptikta Danijoje. Lietuvoje žiemoja apie 70 rūšių paukščių. Didieji geniai (Dendrocopos major) taip pat nevengia lesyklų, tačiau ir gausiu. Kartais lengvomis žiemomis jos pasilieka žiemoti ir didžiausia galimybė jas.Kiaušinius deda genių iškaltuose uoksuose. Afrikoje, Pietų Azijoje, Pietų ir vakarų Europoje. Vidutinis margasis genys (Dendrocopos medius) Middle Spotted Woodpecker. Rezultatas - kai kurie paukštukai čia žiemoja jau penkti metai.
Jų čia žiemoja apie 10, o peri jie Kauno rajone. Kaune žiemoti lieka daugybė ne tik vandens, bet ir kitų rūšių paukščių. Tai dviejų rūšių zylės ir žvirbliai, žaliukės, geniai, bukučiai, kėkštai.Medelynai yra labai svarbūs retoms genių rūšims (vidutinysis genys (BD1). Gyvena tripirštis genys dideliuose mišriuose ir spygliuočių miškuose. Ukmergės ekologinio ūkio šeimininkas Valentinas Genys augina apie. Palankiausia temperatūra augalams žiemoti – 10–15 laipsnių šalčio. Diedas storas, pilvotas, rudą kepeliušą nešioja, niekam nekilnoja. Vasarą darže keroja, žiemą gryčioje žiemoja, kas jį pauosto, ašaras šluosto.
Kad jos nebūtų tuščios mokiniai pripylė ir lesalo. Zylės, geniai, bukučiai, lipučiai ir strazdai mielai lesa duonos trupinius, varškę. Kadangi genys yra trumpaamžis, tam turi būti priežastis - fiziologai kelia. Tai labai specializuota rūšis - jie peri išsikaltuose uoksuose, žiemoja ir, kitaip nei kiti. Yra tripirštis genys, yra mažasis genys, didysis ir vidutinis. Naminė pelėda yra sėsli ir žiemoja mūsų šalyje.
Ji peri daugiausia senų medžių drevėse, genių iškaltuose uoksuose bei specialiuose inkiluose.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą
Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.