Vaisiaus judesiu skaiciavimas Vaisiaus judesių skaičiavimas, Kada verta sunerimti, vykti į stacionarą. DELFI - Gydytojos akušerės ginekologės Rūtos Liutkevičienės parengta informacija apie vaisiaus judesius: kada ir kaip turi juos stebėti. Pačius pirmuosius vaisiaus judesius pajusti būsimoms mamytėms nėra lengva, nes pirmieji jie būna labai silpni.
Ar svarbus paros metas judesių skaičiavimui? Pasak jos, patogu, jei mama nusibraižo lentelę, joje pažymi dieną ir valandą, o tada žymi kiekvieną vaisiaus judesį. Pasakiau, kad porą valandų nejaučiu vaisiaus judesių. Todėl, pačių nėščiųjų atliekamas vaisiaus judesių skaičiavimas labai svarbus.Pagal vaisiaus judesių dažnį ir pobūdį sprendžia apie tai, kaip vaikutis jaučiasi. Užregistravus mažiau kaip penkis judesius, skaičiavimas pratęsiamas iki. Stiprūs didelio vaisiaus judesiai gali būti ir skausmingi, ypač jei jis beldžia ne į pilvo. Kitas judesių skaičiavimo būdas - skaičiavimas gulint ant kairiojo šono. Jei laukiatės pirmojo kūdikio, didelė tikimybė, kad imsite jausti vaisiaus judesius tarp 16 – 22 nėštumo savaitės. Tiesiog tai gasdina, nes pagal judesiu skaiciavimo taisykles jis. Kiekviena diena turiu skaičiuoti tam tikru laiku judesius. Prieš vaisiaus žūtį dažniausiai, bet ne visais atvejais, moteris nustoja justi vaisiaus judesius.
Tos, kurioms tai pirmas nėštumas, ima jausti mažylio judesius maždaug 22 savaitę, o mamos „su stažu“ – jau 17.
Vaikas gali žagsėti po kelis kartus per dieną. Jei NST yra reaktyvus ir nėra nėštumo rizikos veiksnių, tęsti vaisiaus judesių. Ramybėje vaisiaus judesiai jaučiami stipresni. Kuo didesnis nėštumas, tuo daugiau juda. Tai svarbi nėštumo akimirka, nes ji žymi svarbiausio vaisiaus raidos etapo pabaigą.Labai svarbu stebėti ir vaisiaus būklę: judesius, atlikti KTG, biofizinį profilį.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą
Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.