2017 m. liepos 29 d., šeštadienis

Dengiamasis augalo audinys

Dengiamasis augalo audinys Augalų audiniai yra skirstomi į: gaminamuosius ir pastoviuosius. Pastoviesiems audiniams priskiriami: dengiamieji, asimiliaciniai ir apytakiniai. Epidermis (gr. epi – buvimas ant, derma – oda) – išorinis dengiamasis audinys. Augalų epidermis, arba odelė, sudarytas iš vieno ląstelių sluoksnio, tik begonijos. Dengiamieji audiniai apsaugo augalų paviršių nuo nepalankių aplinkos veiksnių. Pagal kilmę dengiamieji audiniai yra pirminiai – epidermis, ir antriniai.


Kamštinis audinys — augalo stiebo ir šaknies dengiamojo audinio sluoksnis, kurio ląstelės sukamštėjusios, nepraleidžia vandens. Kauno Maironio universitetinė gimnazija Augalams būdingų audinių. Dengiamąjį audinį turi tiek augalai, tiek gyvūnai. Siurbiamieji, asimiliaciniai, sandėliniai audiniai sudaro maitinamųjų. Kuris atlieką apsauginę funkcija. Daugelis anatominių struktūrų, ypač apytakos audinių sistemos, yra itin pastovios, todėl galima augalus skirti pagal klasių ribas. Dengiamasis epitelis – atlieka apsauginę funkciją ir yra:.


Augalai jų neturi, bet jie turi audinius ir organus (3.2 pav.). Visus organus apsaugo dengiamasis audinys. Kai kurių augalų lapų šis audinys dar. Ašiniuose augalo organuose (šaknyse ir stiebuose) jie sudaro cilindrą, kuris. Antriniai dengiamieji audiniai – periderma susiformuoja vėliau iš epidermio. Kurioje eilutėje teisingai nurodyti augalo lapo dengiamojo ir asimiliacinio audinių požymiai?


Asimiliacinio audinio požymiai. Learn vocabulary, terms, and more with flashcards, games, and other study tools.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.

Nepilnamečių duomenų apsaugos įstatymas

Nepilnamečių duomenų apsaugos įstatymas Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo vykdymą prižiūri ir kontroliuoja. Rūšis: Įstatymas, Priė...