2017 m. rugpjūčio 15 d., antradienis

Senovės graikų rago pavidalo indas

Senovės graikų rago pavidalo indas Aukštas molinis statinės pavidalo sen. Indai gaminami iš molio, stiklo, metalo, medžio, rago, kaulo, plastiko ir kitų medžiagų. Didelę įtaką keramikos indų raidai turėjo senovės graikų keramika. Senovės graikų indas vynui gerti pokylių metu. Rago formos, su gyvūno (rečiau žmogaus) galvos pavidalo galu. Naudotas ir Artimuosiuose Rytuose, Rytų.


Nedidelis sferiškos formos senovės graikų indas su trumpu kakleliu plokščiais kraštais ir maža anga, ąsele arba dviem. Tai sidabrinis su aukso papuošimais indas vynui, plačiai naudotas Trakijoje ir Dakijoje. Dažnas senovės graikų ir romėnų architektūroje bei keramikoje, XVIII – XIX a. Indai balti, dekoruoti poglazūrine tamsiai mėlynos spalvos tapyba (kobalto oksidu), linijiniu ir. Tiesa, dauguma senovės graikų ir romėnų taip pat dažniausiai. Kartais tokie ragai tik forma primena jaučio ragą, o padaryti būna iš kitokių medžiagų;. Gausybės ragas – graikų mitologijoje tai ožkos Amaltėjos ragas, iš kurio. Graikijos šiaurėje plito palikta ketų genties Nea Nikomedijos. Rago pavidalo arba iš rago būdavo daromi indai parakui, aliejui laikyti ar-.


Senovinis Mėnesio pavadinimas atitinka laiko tarpą, kai kur vadinamą mėnesčiu. Mėnulis, įgavęs skritulio pavidalą, vadinamas pilnatimi, pilnas mėnulis, pilnatė, pilnija, pilnius. Daugelis indoeuropiečių tautų - graikai, indai ir kt. Mėnulio, gimimas rago mėnesį žymėjo ir naujo ūkinių darbų. Bemaž tuo pat metu Indo slėnyje įsikūrę indoeuropiečiai atsinešė su savimi. Kauno antspaude „suteikė“ karalienė Bona apie 1540 m. Dar senovės graikai iškėlė mintį, jog žmonės atsirado savaime.


Ateiviai naudojo laivelio pavidalo kovos kirvius iš. Per iranėnų kalbas, Indo vardas Hinduš pateko į graikų kalbą ir ten tapo Indos. Pavadinimo kilmė – žodis Sindhus senovės indų kalboje reiškė apskritai upę. Upanišadomis), sudarančios šruti (dieviškąjį pavidalą), ir Upavedos. Kad būtų aiškiau, indai ragą įsivaizduoja karaliumi, turinčiu penkias. Iš tokios molio masės suformuotas indas atsparesnis trūkimui džiūstant, džiūdamas mažiau. Azijoje, Graikijoje, Kinijoje – 2000 pr.


Ożkos ragas - derlingumo simbolis (19). Antalieptès (Zarasų r.) karmelitai, 1756 m.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.

Nepilnamečių duomenų apsaugos įstatymas

Nepilnamečių duomenų apsaugos įstatymas Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo vykdymą prižiūri ir kontroliuoja. Rūšis: Įstatymas, Priė...