Tilvikinių šeimos paukštis panašus į perkūno oželį Doppelschnepfe) - tilvikinių (Scolopacidae) šeimos paukštis, kuris pagal išvaizdą labai panašus į perkūno oželį, tik apatinė kūno dalis išmarginta daugiau. Doppelschnepfe) – tilvikinių (Scolopacidae) šeimos paukštis, kuris pagal išvaizdą labai panašus į perkūno oželį. Scolopacidae) – sėjikinių paukščių (Charadriiformes) šeima, kuriai priklauso nedideli ir vidutinio.
Didžiausias tilvikų šeimos paukštis. Perkūno oželis – tilvikinių šeimos atstovas. Stulgys – tilvikinių šeimos paukštis, kuris pagal išvaizdą labai panašus į perkūno oželį, tik apatinė kūno dalis išmarginta daugiau. Kojos trumpesnės nei kitų panašaus dydžio tilvikų.Per viršugalvį, nugarą ir sparnus eina šviesios juostelės. Tą patį galima pasakyti ir apie kai kuriuos kitus paukščius, ypač tilvikinius, tačiau jiems labiau tiktų terminas . Jaunikliai panašūs į suaugusius žiemos apdaru. Tai mažiausias sėjikinių šeimos paukštis, vieversio dydžio. Waldschnepfe) – tilvikinių (Scolopacidae) šeimos medžiojamas paukštis. Keršulis — karvelinių šeimos paukštis, kuris nuo ulduko skiriasi balta dėme. Ant kalno būdavo atliekamos kai kurios Perkūnui skirtos apeigos.
Veisimosi laikotarpiu girdisi jo skleidžiamas į ėriuko mekenimą panašus garsas. Perkūnas, griaustinio dievas, lietuvių mitologijoje yra vienas ryškiausių.
Vos iš lizdo išskridę jaunikliai jau labai panašūs į suaugusius, tik jų pilkos spalvos apdaras. Piešinių konkurso nugalėtojų įveistas ,,Šeimos miškas“. Todėl lengvai ir savarankiškai aptinka žvėrį ar paukštį. Tilvikinių šei- mos paukštis, labai panašus į perkūno oželį. Dabar Lietuvoje leidžiama medžioti tik dviejų rūšių tilvikus - slanką ir perkūno oželį.Pataikyti į perkūno oželį tikrai nėra paprasta, tad tokia medžioklė išties. Paukščiai yra vienintelė stuburinių grupė išskyrus šiksnosparnius, gebanti ne tik sklandyti, bet ir skraidyti. Paukštis tūpė visiškai arti ir arogantiškai ignoravo jauką. Priduriu, kad praktiškai visi šios šeimos augalai įrašyti į Raudonąją knygą, tad. Lietuvos ornitofaunistinės komisijos parengtame Lietuvoje aptiktų paukščių rūšių. Už perkūno oželį šiek tiek didesnis, trumpesniu snapu, baltomis.
Meldinė nendrinukė, nedidelis žvirblinių būrio paukštis, savo išvaizda labai panašus į greta. Bonos iniciatyva iš šalies pietryčių buvo atkelta 33 šeimos Tai buvo pirmieji. Tačiau ją labai mėgo visokie balų paukščiai – laukinės antys, tilvikai ir kiti paukščiai. Don Kichotą panašus sudžiūvėlis, tik be šoblės.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą
Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.