Mediatorius kas tai Problemų dėl mediacijos klausimų, bylų nėra, tiesiog noriu pabrėžti, jog tas procesas vyksta ir reikėtų skatinti, kad kuo daugiau bylų ir ginčų. Kreiptis į teismo mediatorių gali bet kuri ginčo šalis. Neuromediatorius ar neurotransmiteris – organizme susidarantis cheminis junginys, pernešantis nervinį impulsą tarp nervinių ląstelių (neuronų) cheminėse.
Teisminę mediaciją vykdo teismo mediatoriai – specialiai apmokyti teisėjai, teisėjų padėjėjai arba kiti atitinkamą kvalifikaciją turintys asmenys, kurie yra įtraukti į. II mediatorius - (lot. mediator - tarpininkas; sk. medijatorius): 1. Mediatorius - tai mediacijos proceso specialistas. Tai neutralus ir nešališkas tarpininkas padedantis nukentėjusiai ir nusikaltusiai pusėms išnagrinėti kilusį. Jų yra įvairiausių rūšių, formų bei storių.Teisėjų taryba patvirtino atnaujintą teismo mediatorių sąrašą ir priėmė sprendimą teisminę mediaciją taikyti visuose šalies. Derybų metu šalys tarpusavio ginčą sprendžia tiesiogiai, o mediacijos atveju, joms tai daryti padeda trečioji nepriklausoma šalis – mediatorius. Jis dalyvauja sprendžiant ginčą, siekdamas padėti jį išspręsti taikiai. Ginčo šalys kartu skiria mediatorių, kurio pagrindinė užduotis – padėti ginčą išspręsti taikiai. Mediacija vykdoma ginčo šalių rašytiniu susitarimu. JCI: Šarūnai, trumpai pristatyk, kuo dirbi.
Esu mediatorius, kitaip dar save pristatau kaip socialinių santykių ir konfliktų valdymo specialistas, derybininkas. Teisminė mediacija vyksta teismo mediatoriaus su bylos dalyviais suderintu laiku teismo patalpose ar kitoje suderintoje vietoje.
Patirsite mažiau neigiamų emocijų ir priešiškumo. Teismo mediatorius stengsis padėti Jums atkurti draugiškus santykius. Ji taip pat vadovauja Lietuvos arbitražo teismui, dėsto būsimiems teisininkams ir mediacijos specialistams Mykolo Romerio universitete, MRU. Dėl teisminės mediacijos gali kreiptis šalys, kurių civilinė byla nagrinėjama Klaipėdos miesto apylinkės teisme. Taigi tik pačios ginčo šalys yra atsakingos už galutinį ginčo sprendimo priėmimą, o mediatoriaus pagrindinė funkcija šiame procese yra padėti ginčo šalims rasti.Todėl siekiant atkurti pažeistų interesų pusiausvyrą, kilusį ginčą šalys gali spręsti ne tik teismo salėje bet ir pasirinkus mediacijos procedūrą. O priminti, kas tai yra, regis, vis dar reikia, nes, pasak kalbinamų teisėjų mediatorių ir teismo proceso dalyvių, pasiūlius mediaciją daugelis. Teisminės mediacijos projekto koordinavimo darbo grupės narys.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą
Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.